Autodesk Revit

Autodesk Revit

מהנדסים תמיד מייחסים חשיבות רבה לאיכות כלי העבודה שלהם. עבור המהנדס בן זמננו, אין ספק שכלי העבודה החשוב ביותר היא המחשב או בשם המקצועי תחנת העבודה (CAD Workstation). המטרה המרכזית שלנו בפיסיפאוור, היא לחקור ולבדוק באופן קבוע את ביצועי תוכנות ה- CAD מול החומרה החדשה ביותר, וכך להגיע ליחס העלות / תועלת הטוב ביותר, שיאפשר ללקוחותינו להפיק מקסימום ביצועים בכפוף לתקציב. אנחנו לעולם לא נציע למהנדס לרכוש מחשב ממותג של Dell, Lenovo או HP, פשוט כי אנחנו יודעים שבמחיר זהה או אפילו נמוך יותר, ניתן לקבל הרבה הרבה יותר. איך זה עובד? קראו עוד.

צריכים עזרה? דברו עם צוות המומחים שלנו להתאמה מושלמת לצרכים שלכם

Blue Computer ממדל 2D

תחנות עבודה מבוססות i7 ו- i5

Green Computer ממדל 3D

תחנות עבודה חזקות

Orange Computer מרובי ליבות

רנדור לצד עבודה

בחירת מעבד (CPU) עבור מחשב לרוויט

Single Core CPU Usage in CAD

הנחה נפוצה היא שככל שנשקיע ביותר ליבות נקבל ביצועים טובים יותר. הדבר נכון חלקית, אך עדיין רוויט בשימוש יומיומי לא בהכרח תרוויח מיותר ליבות.

בעולם התוכנה, ניתן לכתוב קוד כך שיחושב רק ע"י תהליך אחד, או לכתוב אותו באופן שיאפשר פיצול של המשימה למס' תהליכים.

תוכנה שמיועדת לחישוב באמצעות תהליך אחד בלבד נקראת Single Threaded ואילו תוכנה שיכולה לפצל את המשימה למס' חישובים נפרדים נקראת Multi Threaded.

רוב תוכנות ה- CAD המרכזיות הן מסוג Single Threaded כך שכל עוד אין לפנינו משימת רנדור או סימולציה משמעותית (או פעולה Multi Threaded אחרת, ראו הסבר מפורט בהמשך), התוכנה פשוט אינה מסוגלת להפעיל ולנצל את המשאבים שמציעה תחנת עבודה בעלת 2 מעבדים או מעבד אחד מרובה ליבות ורכישה של תחנת עבודה כזו לא תספק כל תמורה. תחנות העבודה של פיסיפאוור תוכננו בהתאמה מדויקת לדרישות התוכנה ומספקות ביצועי CAD חסרי מתחרים.

רווית השתפרה מאווד ועדיין משתפרת בחלוקה לתת-משימות, במקביל המחשבים המודרניים מגיעים עם לפחות 4 ליבות ואפילו 8 ליבות.
עדיין למרות השיפורים הרבים, לעבודה השוטפת רצוי לשים דגש על התדר ולא על מספר הליבות שלא בהכרח ינוצל במלואו.
מגרסה לגרסה אוטודסק משפרים ומעדכנים את הניצול והתאימות למעבדים מודרניים עם הרבה ליבות, אתם אף יכולים לראות במסמך הרשמי של אוטודסק האם פעולה מסויימת שאתם מבצעים בצורה אינטנסיבית עברה שיפור במסמך פה.

Professional Overclocking

 

האצת מהירות (OVERCLOCKING) עבור מחשב לרווית

מחשבי האדריכלות והעיצוב של פיסיפאוור תוכננו בהתאמה מדויקת לדרישות תוכנות ה- CAD, ומספקות ביצועים חסרי מתחרים. הואיל ופרויקט הבריקסקאד הנפוץ ביותר לא ינצל ריבוי ליבות, ברוב המקרים, לתדר (מהירות) המעבד תהיה את ההשפעה הגדולה ביותר על הביצועים. ניצול יכולות ההמהרה (Over Clocking) של מעבדי אינטל מסדרת K הופכות אותם למתאימים ביותר לשילוב במחשבי העיצוב והאדריכלות של פיסיפאוור לתוכנות CAD.

מרבית הפרוייקטים ברווית לא ינצלו מס' ליבות. ברוב המקרים, יהיה תדר (מהירות) המעבד בעל ההשפעה המשמעותית ביותר על הביצועים וההתקדמות וכך, ניצול יכולות ה- Over Clocking של מעבדי אינטל מסדרת K הופכות אותם להמתאימים ביותר לשילוב בתחנת העבודה הייעודית לתוכנות CAD.

Heavy Memory Usage

זיכרון מומלץ (RAM) מחשב Revit

16GB כבר הפך לסטנדרט גם עבור שימוש בינוני ברוויט. הנטייה לצייד תחנות עבודה ייעודיות לרווית ב- 32GB או 64GB כבר קיימת ותופסת תאוצה. ההמלצה היא לבדוק באופן קבוע את כמות הזיכרון שנמצאת בשימוש בעת עבודה עם התוכנה (ניתן לבדוק בקלות באמצעות מנהל המשימות). הואיל ותחנת עבודה נרכשת בד"כ לתקופה של כ- 5 שנים, רצוי לבחור בכמות גדולה מהדרוש וכך להמנע לחלוטין ממצב בו מחסור בזיכרון יביא לשימוש בזיכרון וירטואלי (קובץ - Paging File) שיאיט כמובן את זרימת העבודה.

מאיץ גרפי

כרטיסי מסך מומלצים (GPU) מחשב רוויט

אנחנו ממליצים על שימוש בכרטיסי המסך של NVIDIA, ולא בהכרח על דגם חזק במיוחד. בניגוד לדיעה הרווחת, תוכנות CAD ממעטות להשתמש בכרטיס המסך ומעבד מהיר יביא לשיפור משמעותי יותר בביצועי התצוגה. לסיכום, הכסף שלכם יעשה הרבה יותר אם יושקע במעבד בתדר מהיר מאשר בכרטיס מסך חזק ככל שיהיה. משתמשים במחשב גם לרנדור? התקשרו אלינו ונשמח לעזור לכם בהתאמת מערכת לצרכים הספציפיים של המשרד שלכם. כדי לבחור נכונה בין כרטיסי Geforce ל- Quadro יש להתחשב במגוון התוכנות אותן נרצה להריץ על תחנת העבודה: אם מדובר ברוויט / אוטוקאד בלבד, ניתן להסתפק בדגם Quadro בסיסי אך בעבודה משולבת על מקס, C4D ועוד, יתכן שבחירה ב- Geforce תהיה נכונה יותר בשיקול הסופי.

 

לייעוץ והתאמה אישית של מחשב לקאד / הנדסה, מלאו את הטופס, ואחד המומחים שלנו יתקשר אליכם כדי לסייע בבחירה נכונה.

* שדות חובה