Adobe Creative Cloud אדובי קריאיטיב קלאוד

Adobe Creative Cloud

עם למעלה מ- 15 שנות ניסיון ועבודה יומיומית מול תוכנות אדובי ומחשבי עריכה מקצועיים, אנו מספקים את התמורה האיכותית ביותר בכל הקשור לתחנות עבודה מקצועיות בתחום הוידאו הדיגיטלי, אנימציה ותלת. אנו מכירים היטב את זרימת העבודה ודרישות המערכת של פרמייר פרו (Premiere Pro), אפטר אפקטס (After Effects), פוטושופ (Photoshop) ושאר תוכנות CC. החל מעריכת קליפ קצר והוספת כותרות ועד לעבודה סימולטנית על פרויקט 4K / UHD מורכב בפרמייר, לצד קומפוזיציה מרובת שכבות באפטר אפקטס. מחשבי העריכה שלנו מתוכננים ליחס העלות/תועלת הגבוה ביותר ומנצחים כל פתרון אחר בכל השוואה. אנו מתחייבים לעבודה חלקה מול תוכנות קריאייטיב קלאוד (Adobe Creative Cloud) של אדובי. פרמייר, אפטר אפקטס, פוטושופ (Photoshop) ועוד.

צריכים עזרה? דברו עם צוות המומחים שלנו להתאמה מושלמת לצרכים שלכם

Blue Computer עיצוב גרפי / עורך HD

פוטושופ, פרמייר (1080HD), קצת אפטר

Green Computer עריכה 4K / אפטר

עד 6 ליבות והתמודדות עם רזולוציות גבוהות

Orange Computerביצועים

תחנות עוצמתיות

מחשב לפרמייר ואפטר אפקטס

 

Multi-Core Applications Task Manager

בחירת מעבד (CPU) מחשב עריכה לפרמייר ואפטר אפקטס

בחירת מעבד מהיר ומרובה ליבות תהיה תמיד נכונה, ותשפר את ביצועי מחשב העריכה באופן משמעותי, גם בפרמייר וגם באפטר. בדיקה מעמיקה יותר של דרך הפעולה של 2 התוכנות מעלה כי פרמייר מצטיינת בפיצול משימות העיבוד וכך עושה שימוש יעיל מאד בליבות עיבוד נוספות, גם לעבודה על הטיימליין וגם למשימות קידוד וייצוא. יכולות פיצול המשימות של אפטר אפקטס (לאחר ביטול מנגנון Render Multiple Frames Simultaneously בגרסה 13.5), פחות מתקדמות, אך נמצאות בפיתוח מתמיד ע"י אדובי. לסיכום, למחשב עריכה עם פרמייר או אפטר מומלץ לבחור במעבד המהיר ביותר, עם מס' הליבות הגבוה ביותר בהתאם לתקציב.

 

Heavy Memory Usage

זיכרון מומלץ (RAM) מחשב עריכה לאפטר ופרמייר

ברוב מחשבי העריכה העדכניים מותקנות מס' תוכנות עריכה, אנימציה ועיבוד תמונה, ורוב העורכים רגילים לעבוד איתן כשהן פתוחות יחד, ולצידן יישומים נוספים כגון דפדפן אינטרנט עם מס' רב של עמודות ועוד. מחשב עריכה עדכני מצויד כיום במינימום של 32GB זיכרון. בין אפטר אפקטס ופרמייר, כמות גדולה של זיכרון משמעותית יותר עבור אפטר אפקטס כשהחישוב הנפוץ הוא בין 4 ל- 8 גיגה-בייט לכל ליבת עיבוד. לסיכום, עבור אפטר אפקטס מומלץ לצייד את מחשב העריכה ב- 64GB של זיכרון, עם פרמייר, אנחנו ממליצים על 32GB כשמדובר בעריכת 1080, על 64GB בעריכת 4K / UHD ועל 128GB ברזולוציות גבוהות יותר או בשילוב של מס' תוכנות בו זמנית.

 

מאיץ גרפי

כרטיס מסך מומלץ (GPU) מחשב עריכה לפרמייר ואפטר

גם אופן השימוש בכוח העיבוד של כרטיס המסך (GPU) שונה בין אפטר אפקטס לפרמייר.
מנוע הוידיאו בפרמייר (Mercury Playback Engine) עושה שימוש נרחב ב- CUDA כדי להגיע לביצועים מרשימים מאד וכרטיס מסך חזק ישפר את התגובתיות בעבודה על הטיימליין (Scrubbing) כמו גם על הייצוא (Export) הסופי. החל מגרסה 14.2 פרמייר משתמשת בעיבוד GPU להאצת קידוד H.264/H/265, והחל מגרסה 14.5 גם להאצת קידוד H.264/EVC. בנוסף, ישנם בפרמייר מס' אפקטים התומכים בהאצת GPU.

אפטר אפקטס מסתמכת בעיקר על כוח המעבד (CPU). כרטיס המסך חשוב, כוח העיבוד והזיכרון שלו ישפיע במידת מה על ביצועי התצוגה המקדימה (Preview), ומעט פחות על מהירות הייצוא הסופי. דגמי כרטיסי מסך מהקצה העליון לא הכרחיים עבור אפטר אפקטס, אך חשוב לבחור בכרטיס עם מספיק זיכרון VRAM, כשרוב כרטיסי המסך העדכניים מצויידים בלפחות 6GB ומספיקים בהחלט.

לסיכום, עם פרמייר, בעבודה על פרויקטים בהם משולבים אפקטים מבוססי GPU ו/או קידוד H.265/HEVC, מומלץ כרטיס מסך חזק עם זיכרון של 6GB או יותר, כרטיס כזה יספיק כמובן גם עבור אפטר אפקטס. כרטיסים חזקים יותר מומלצים במידה ובמחשב העריכה מותקנות תוכנות נוספות כגון דה-וינצ'י ריזולב, או כהשקעה עתידית.

 

כונן SSD

התקני אחסון (HDD/SSD) מחשב עריכה לאפטר ופרמייר

ביצועי הקריאה והכתיבה הסופר מהירים של כונני ה- SSD מורגשים מייד בכל תוכנות ה- Creative Cloud של אדובי. הוספה של כונן SSD ייעודי עבור פרויקטים תשפר מאד את זמני הייצוא הסופי בפרמייר ובאפטר אפקטס, כמו גם את זמני היישום של פילטרים מורכבים בפוטושופ.

 

מחשב פוטושופ

מחשב לפוטושופ, מחשב לגרפיקה

ביצועי הקריאה והכתיבה הסופר מהירים של כונני ה- SSD מורגשים מייד בכל תוכנות ה- Creative Cloud של אדובי. הם משפרים מאד את התנהגות הטיימליין וזמני הייצוא הסופי בפרמייר ובאפטר אפקטס, כמו גם את זמני היישום של פילטרים מורכבים בפוטושופ. אחסון SSD מומלץ לכל מחשבי העריכה ומחשבי העיצוב הגרפי, עבור מערכת ההפעלה, התוכנות ועבור קבצי המדיה והפרויקטים. בעבר, מחירם הגבוה של התקני ה- SSD והמהירות המוגבלת של הדיסקים הקשיחים המכניים, הביא למגוון המלצות פיצול כגון הפרדה בין אחסון מטמון, תוכנות, פרויקטים ועוד. התקני ה- SSD העדכניים בחיבור PCIE NVME, מהירים כמעט פי 10 מדגמי ה- SATA הישנים, וניתן למקם עליהם תוכנות, קבצי מטמון ופרויקטים ללא חשש, וכך למקסם את קיבולת התקני ה- NVME של מחשב העריכה. כל מחשבי העריכה של פיסיפאוור מצוידים בהתקני אחסון בפורמט PCIE NVME במהירויות שיא של עד 5,000 מגה-ביייט לשניה.

 

מחשב לייטרום

מחשב לייטרום, מחשב לצלמים

המעבד (CPU) הוא הרכיב המשמעותי ביותר עבור מחשב לפוטושופ ולייטרום (Lightroom), לייטרום עושה שימוש מעולה בליבות עיבוד מרובות, בכל הקשור לייצוא מס' גדול של תמונות באיכות 1:1. אם מדובר על מחשב ללייטרום, המיועד לייצוא כמויות גדולות כנ"ל, מומלץ לבחור במעבד בעל מס' הליבות הגבוה ביותר שהתקציב מאפשר. שאר הפעולות בלייטרום פחות רגישות למס' הליבות ומושפעות יותר מתדר הפעולה (מהירות) של המעבד, ועבור משתמשים שלא מייצאים כמויות גדולות של תמונות על בסיס קבוע מומלץ לבחור במעבד עם 8 עד 10 ליבות.

כרטיס מסך (GPU) במחשב לפוטושופ ולייטרום - האצת העיבוד באמצעות GPU נמצאת בפיתוח מתמיד ע"י אדובי, אך לייטרום עדיין אינה מנצלת את הכרטיס הגרפי למרבית השימושים למעט בפעולות עריכה תחת מודול Develop. אם מדובר במחשב עבור פוטושופ ולייטרום בלבד, מומלץ לבחור בכרטיס מסך מתחום האמצע, עבודה על אותו מחשב עם פרמייר למשל, יכולה להיות סיבה טובה לבחירת כרטיס מסך חזק יותר.

זיכרון - עבור מחשב לפוטושופ ולייטרום לצלמים רציניים, שעובדים עם קבצים בפורמט RAW ברזולוציות גבוהות בגודל של מעל 500MB, ועם קטלוגים גדולים  אנחנו ממליצים על 64GB ויותר. עבור מחשב פוטושופ ולייטרום שמיועד לעבודות מתונות יותר, 32GB הן הכמות המקובלת והמומלצת.

אחסון במחשב לפוטושופ ולייטרום - עבור מערכת ההפעלה, קבצי המטמון, תוכנות העבודה וקבצי התמונות אנחנו ממליצים על אחסון SSD מהיר וגדול ככל שניתן. דגמי אחסון SSD מסוג NVME מגיעים היום למהירויות של 5,000 מגה-בייט לשניה ויותר ומתאימים מאד לעבודה.

 

לייעוץ והתאמה אישית של מחשב עריכה מקצועי, מלאו את הטופס, ואחד המומחים שלנו יתקשר אליכם כדי לסייע בבחירה נכונה.

* שדות חובה