Autodesk 3ds Max

Autodesk 3ds Max

תוכנת 3D Studio Max מנצלת משאבים שונים של המחשב בהתאם לשימוש הספציפי. בדיוק בגלל זה אין עמדה אחת שמתאימה לכל השימושים השונים. הערכה ואיפיון נכונים של הפרויקטים ושל דרך העבודה שלכם, תעזור להבין האם מדובר בתהליכים שהתוכנה יכולה לפצל לטובת שימוש במספר ליבות CPU, או רק לליבת עיבוד אחת בשילוב GPU. ניתוח נכון יאפשר לתכנן בחכמה את הדרך הנבונה ביותר להשקיע בתחנת העבודה שלכם. היתרון של רכישת מחשב תלת מימד או תחנת עבודה דרך פיסיפאוור היא התאמה ותכנון קפדני בהתאם לשימוש האישי שלכם תוך כדי התחשבות בצווארי הבקבוק הפוטנציאליים ומגבלות התוכנה, להתאמת מפרט בצורה הטובה ביותר.

צריכים עזרה? דברו עם צוות המומחים שלנו להתאמה מושלמת לצרכים שלכם

Blue Computerמידול ותכנון

מחשב בתקציב עם ביצועים

Green Computerמידול ורנדור

עד 10 ליבות בתדר שעון גבוה

Orange Computerרנדור ועבודה אינטנסיבית

תחנות עוצמתיות מבוססות Xeon

Multi Core CPU Usage in CAD

בחירת מעבד (CPU) מחשב תלת מימד עם 3ds Max

פעולות מידול (עבודה עם ViewPort) מגיבות משמעותית טוב יותר למהירות המעבד מאשר למספר הליבות. זאת לעומת תהליכי הרנדור שבנויות לפיצול וחלוקה של המשימה לתת-משימות, וכך להרוויח שיפור ביצועים ככל שמספר הליבות גדול יותר. תהליכים של בניית מאשים, אקסטרודיה של פוליגונים או עבודה עם נקודות (vertices) לא ינצלו ביעילות יותר מליבה אחת. אם מחשב התלת שלכם משמש בעיקר למידול, מעבד עם תדר גבוה יביא תוצאות טובות יותר ואין צורך להשקיע במעבד מרובה ליבות - הן לא יעזרו. הנ"ל נכון גם לגבי אנימציה תלת-מימדית, שקרובה מאד בדרישות למידול בתלת. ריבוי ליבות בשלב העבודה לא יתן יתרון משמעותי. רנדור. להבדיל מהתהליכים הקודמים, מנוע הרנדור של מקס מפצל משימות באופן יעיל מאד, וכך ניהנה מחלוקה לתת משימות ומכמה שיותר מעבדים וליבות. לכן, כל עוד המחשב משמש בעיקר ל- 3DS Max עדיף מעבד בתדר מהיר על כמות ליבות. אך כאשר מכניסים רנדור לתמונה (כדוגמאת VRAY) עדיף מספר רב יותר של ליבות.

בחירת כרטיס מסך (GPU) מחשב תלת מימד עם 3ds Max

גם במקרה הזה יש חשיבות לסוג הפעולות שאתם נוהגים לבצע עם התוכנה. במקרה שאינכם מרנדרים כלל, ניתן להשתמש גם בכרטיסי מסך מהדגמים הפשוטים בסדרות Quadro או GeForce של NVIDIA. כדאי לציין שהעדיפות לדגמי סדרת Quadro פחות רלוונטית מול הגרסאות האחרונות. אם רנדורים תכופים באמצעות מנועי הרנדור השונים הם משימה נפוצה אצלכם, מומלץ לבחור בכרטיסי מסך חזקים ככל האפשר, עם כמות זיכרון גדולה ככל שניתן. במקרה הזה הבחירה בין דגמי Quadro ל- GeForce תהיה תוך התחשבות בתוכנות המקצועיות הנוספות, במידה ומותקנות על מחשב העריכה.

Heavy Memory Usage

זיכרון (RAM) מחשב תלת מימד עם 3ds Max

התוכנה 3ds Max עצמה, אינה צורכת זיכרון באופן יוצא דופן ונפח זיכרון הנפוץ של 16GB צריך להספיק, כל עוד מדובר בפעולות מידול שנעשות על מקס בלבד. אבל, כאשר מדובר בתחנת עבודה המשמשת לרנדורים תכופים וכבדים באמצעות VRAY ו/או מנועי רנדור אחרים, ניתן ומומלץ לשדרג בהתאם ליכולות ניצול הזיכרון של מנועי הרנדור שבשימוש.

התקני אחסון SSD

התקני אחסון (SSD/HDD) מחשב תלת מימד עם 3ds Max

התקנת מערכת ההפעלה ותוכנת 3ds Max על SSD ייעודי היא חובה בכל מחשב תלת מימד מודרני. ההבדל בזמני האתחול של מערכת ההפעלה והתוכנה הוא דרמטי ומדובר ברכיב חובה. שילוב של SSD נוסף עבור פרויקטים ו/או חומרי גלם יביא לפתיחה מהירה יותר של הפרויקטים, וישפר מאד את ביצועי ה- I/O של האחסון. יחד עם זאת, במידה ואתם מרנדרים הרבה, זכרו שההשפעה על זמני הרנדור תהיה מועטה יחסית, שכן מדובר יותר בחישובי CPU / GPU אינטנסיביים מאשר קריאה וכתיבה. זאת כמובן בהנחה שמחשב התלת מימד מצויד במספיק זיכרון RAM ואינו מגיע למצב של כתיבת זיכרון וירטואלי להתקני האחסון.

 

לייעוץ והתאמה אישית של מחשב עריכה מקצועי, מלאו את הטופס, ואחד המומחים שלנו יתקשר אליכם כדי לסייע בבחירה נכונה.

* שדות חובה