Autodesk Maya

Autodesk Maya

Autodesk Maya או מאיה, היא תוכנת תלת מימד מקצועית. מאיה פותחה בתחילה ע"י Alias Systems ובהמשך נרכשה ע"י Autodesk. עם מאיה ניתן ליצור תכני תלת מימד 3D לשילוב בקולנוע, משחקים, הדמיות, ומגוון רחב של יישומים נוספים.

צריכים עזרה? דברו עם צוות המומחים שלנו להתאמה מושלמת לצרכים שלכם

Blue Computer מידול ותכנון

מחשב בתקציב עם ביצועים

Green Computer מידול ורנדור

עד 16 ליבות בתדר גבוה

Orange Computer רנדור ועבודה אינטנסיבית

תחנות עבודה עוצמתיות עד 32 ליבות

Multi Core CPU Usage in CAD

מעבד (CPU) מחשב תלת מימד ואנימציה עם MAYA

החל מ- מאיה 2016 קיים מצב Evaluation Manager Parallel המביא יכולות (מסויימות) לפיצול משימות למס' ליבות עיבוד. יחד עם זאת, לא לכל מקצוען מאיה מומלץ לשלם את המחיר הגבוה של מערכות מרובות ליבה. כדי להבין איזה מעבד מומלץ לעבודה מקצועית עם מאיה יש להבדיל בין תחנת עבודה המיועדת בעיקר למידול ו/או אנימציה ללא רנדורים אינטנסיביים, לבין מצב בו מדובר במידול, אנימציה ורנדורים קבועים וארוכים. אפשרות נוספת היא תחנת עבודה לרנדור בלבד. עבור המשימה הראשונה, מידול ואנימציה עם מעט רנדורים, ניתן לבחור במעבדי i7 בעלי 8 ליבות בתדר הגבוה ביותר שניתן להשיג. לאלה שעבודתם מאלצת אותם למס' רב של רנדורים בכל משמרת, מספר הליבות ישחק תפקיד (בהנחה שאתם משתמשים במאיה לרנדור או שמנוע הרנדור אינו מבוסס GPU) ואז… התקציב הוא הגבול.

כרטיס מסך מומלץ (GPU) מחשב תלת מימד ואנימציה עם מאיה

החל מ MAYA 2016 חל שיפור משמעותי בכל הקשור לניצול כוח המאיץ הגרפי.מנוע הרנדור Viewport 2.0 משתמש כעת ב- GLSL (קוד OPENGL), באופן דומה למנועי משחקי מחשב כבדים. הסיבה שאנו מזכירים זאת היא שלאחר תקופה ארוכה בה היה היגיון בהמלצה על כרטיסי NVIDIA QUADRO עבור מאיה, ניתן כעת ליהנות מהכוח הזול והזמין של דגמי סדרת NVIDIA GeForce GTX. ניתן לשלב מס' כרטיסי מסך וליהנות מיותר ליבות CUDA ויותר כוח זמין לתצוגה מקדימה.

Heavy Memory Usage

זיכרון (RAM) מחשב תלת מימד ואנימציה עם מאיה

הנחית היצרן לגבי מאיה 2017 מתייחסת ל- 8GB כנפח המומלץ. חשוב לזכור כי המלצה תיאורטית זו מתייחסת למצב נדיר בו מאיה היא התוכנה היחידה המותקנת. המצב שונה ברוב המחשבים, בהם מותקנות, לצד מאיה, תוכנות תלת, אנימציה, ומנועי רנדור נוספים, ולאלו דרישות RAM גבוהות הרבה יותר. מנסיוננו, נפח זיכרון של 16GB מומלץ כיום כמינימום בכל מערכת עיבוד מדיה עדכנית, ונפחים גבוהים יותר מ- 32 ועד 192GB יביאו לשיפור משמעותי ביותר בביצועים.

התקני אחסון SSD

התקני אחסון (HDD/SSD) מחשב תלת מימד ואנימציה עם מאיה

כונני ה- SSD כבר נפוצים מאד היום. כל מחשב אנימציה עדכני יכיל לפחות התקן אחד כזה, עליו יותקנו מערכת ההפעלה ותוכנות העבודה. בכל הקשור לזמני הטעינה של מאיה, נראה כמובן שיפור ניכר כשהתוכנה מותקנת על SSD בהשוואה לזמני טעינה מדיסק קשיח (HDD). גם זמני הטעינה של פרויקטים במאיה יתקצרו משמעותית כל עוד הפרויקט שמור על SSD. מלבד קיצור הזמנים הנ"ל, אין השפעה משמעותית על ביצועי הרנדור ו/או התצוגה המקדימה של התוכנה בעת שמירה על SSD או HDD.

 

לייעוץ והתאמה אישית של מחשב עריכה מקצועי, מלאו את הטופס, ואחד המומחים שלנו יתקשר אליכם כדי לסייע בבחירה נכונה.

* שדות חובה