Autodesk Maya

Autodesk Maya

Autodesk Maya או בקיצור "מאיה", היא תוכנת תלת מימד מקצועית וזוכת פרסים. מאיה פותחה בתחילה ע"י Alias Systems ובהמשך נרכשה ע"י Autodesk. תוכנת מאיה מיועדת ליצירת תכני תלת מימד לשילוב בסרטים, משחקים (פיתוח וארכיטקטורה), אנימציה, קולנוע, הדמיות, ומגוון רחב של יישומים נוספים.

צריכים עזרה? דברו עם צוות המומחים שלנו להתאמה מושלמת לצרכים שלכם

Blue Computer מידול ותכנון

מחשב תלת מימד - תקציב עם ביצועים

Green Computer מידול ורנדור

מחשב תלת מימד - עד 16 ליבות בתדר גבוה

Orange Computer רנדור ועבודה אינטנסיבית

מחשב תלת מימד, מידול ורנדור ברמה הגבוהה ביותר

Multi Core CPU Usage in CAD

מעבד (CPU) מחשב תלת מימד ואנימציה עם MAYA

החל מגרסה 2016 קיים מצב Evaluation Manager Parallel המביא יכולות (מסויימות) לפיצול משימות למס' ליבות עיבוד, ועדיין, רוב משימות העיצוב במאיה (יצירה ואנימציה), עדיין מסוגלות לנצל רק ליבה אחת, ולכן יש חשיבות מרכזית לתדר (מהירות) המעבד. יחד עם זאת, סוגים רבים של מנועי רנדור (כגון Keyshot, V-Ray, Arnold ועוד), מסוגלים לנצל ביעילות רבה מס' רב של ליבות עיבוד ולכן כדי להבין איזה מעבד מומלץ לעבודה מקצועית עם מאיה יש להבדיל בין תחנת עבודה המיועדת בעיקר למידול ו/או אנימציה ללא רנדורים אינטנסיביים, לבין מצב בו מדובר במידול, אנימציה ורנדורים קבועים וארוכים. אפשרות נוספת היא תחנת עבודה לרנדור בלבד. עבור המשימה הראשונה, מידול ואנימציה עם מעט רנדורים, ניתן לבחור במעבדים בעלי 8 עד 12 ליבות בתדר הגבוה ביותר שניתן להשיג. לאלה שעבודתם מאלצת אותם למס' רב של רנדורים בכל משמרת, מספר הליבות ישחק תפקיד (בהנחה שאתם משתמשים במאיה לרנדור או שמנוע הרנדור אינו מבוסס GPU).

כרטיס מסך מומלץ (GPU) מחשב תלת מימד ואנימציה עם מאיה

מנוע הרנדור המובנה Viewport 2.0, הוצג לראשונה בגרסת 2016 ומשתמש ב- GLSL (קוד OPENGL). הודות לכך, חל שיפור משמעותי ביותר בכל הקשור לניצול כוח המאיץ הגרפי (כרטיס המסך), התצוגה המקדימה של פעולות כמו יצירה, עריכה, מידול ואנימציה מבוססת על כרטיס המסך ומס' הפריימים לשניה (FPS) שניתן להציג מושפע מאד מכוח כרטיס המסך במחשב תלת מימד. קצב FPS גבוה יותר משמעותו תצוגה חלקה יותר בעת סיבוב, ביצוע זום וצידוד של המודל. בעוד התוכנה מסוגלת לעבוד בצורה חלקה גם עם כרטיסי מסך מסדרת  GeForce, אוטודסק מגדירים את כרטיסי Quadro כ- "נתמכים", ואת כרטיסי GeForce, כ- "נבדקו". ולכן, אם תמיכה רשמית מאוטודוסק חשובה לכם מומלץ שתבחרו בכרטיס מסדרת Quadro. אם אין צורך בתמיכה רשמית, כרטיסי GeForce יספקו מענה עוצמתי וזול משמעותית למחשב התלת שלכם.

Heavy Memory Usage

זיכרון (RAM) מחשב תלת מימד ואנימציה עם מאיההנחית היצרן לגבי מאיה 2020 מתייחסת לזיכרון בגודל 8GB כמינימום, ול- 16GB או יותר כמומלץ. ההמלצה כמובן תיאורטית, ומתייחסת למצב נדיר בו מאיה היא התוכנה היחידה המותקנת במחשב התלת מימד. בפועל המצב שונה כמובן, ובמחשב התלת מימד מותקנות לצד מאיה תוכנות מידול, עיצוב, אנימציה, ומנועי רנדור נוספים, עם דרישות זיכרון RAM גבוהות הרבה יותר. מנסיוננו, זיכרון בגודל 32GB מומלץ כיום כמינימום בכל מחשב תלת מימד או מחשב עיצוב עדכני, וכמויות זיכרון גבוהות מ- 32GB (למשל 64GB או 128GB), ימנעו הנחתת ביצועים שעשויה להגרם ממחסור בזיכרון RAM זמין.

התקני אחסון SSD

התקני אחסון (HDD/SSD) מחשב תלת מימד ואנימציה עם מאיה

אחסון SSD הפך כבר מזמן למרכיב סטנדרטי במחשבים עדכניים. כל מחשב תלת מימד ומחשב אנימציה מצויד לפחות בהתקן אחסון SSD אחד, עליו מותקנת מערכת ההפעלה והתוכנות המקצועיות. שילוב של SSD גדול (2TB ומעלה למשל), או של יותר מהתקן SSD אחד במחשב אנימציה ותלת מימד, יאפשר לאחסן עליו גם את הפרויקטים וחומרי הגלם, ויקצר משמעותית זמני טעינה וייצוא. הבדלי המחיר בין דיסקים קשיחים מכניים להתקני SSD התצטמצמו בשנים האחרונות, ואנחנו מעודדים את לקוחותינו לוותר על דיסק קשיח מכני במחשבי התלת מימד שלהם. חשוב לשים לב להבדלי המהירות בין רכיבי ה- SSD השונים, שיכולות להיות משמעותיות מאד. במחשבי התלת מימד של פיסיפאוור אנחנו מקפידים לשלב התקני SSD בחיבור PCIE NVME, שמגיעים למהירויות של עד 5,000 מגה-בייט לשניה.

 

לייעוץ והתאמה אישית של מחשב עריכה מקצועי, מלאו את הטופס, ואחד המומחים שלנו יתקשר אליכם כדי לסייע בבחירה נכונה.

* שדות חובה